Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych.
Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.

Polityka Prywatności    Polityka Cookies AKCEPTUJĘ

Publikacje o Śląsku

Biblioteka nocą

...

Zapraszam do biblioteki nocą

Jest to cykl artykułów początkowo ukazujących się od czerwca 2011 roku do czerwca roku 2013 w Mie­sięcz­ni­ku Społeczno-Kulturalnym ŚLĄSK . Promuje on bibliotekę symbolicznie lewitującą w Mieście Er. Jest to szczególne miejsce, w którym wyimaginowany strażnik ukazuje nie tylko konteksty literackie, ale również konsytuacje miejsca. Ponadto jest swego rodzaju autorskim kanonem prezentującym lektury związane ze Śląskiem, które polecam uwadze czytelnika.

Biblioteka nocą – fanpage literacki o bibliotece i książkach śląskich

Źródło: strona autorska Krystiana Gałuszki

Jednoaktówki po Śląsku

Śląska godka, która dotąd kojarzyła się głównie z dowcipami, może opowiadać o emocjach, trudnej historii, problemach społecznych.

Jednoaktówki po Śląsku

Mała Biblioteczka Śląska

Otwarta książka na czarnym tle

Portalowa „Mała Biblioteczka Śląska” jest próbą zmierzenia się z fenomenem wydawniczo-kul­tu­ro­wym jakim są księgi i książki o Śląsku i po śląsku, których z roku na rok przybywa.

Na portalu wiara.pl prezentowane są książki, które są – jak deklarują autorzy – próbą przyjrzenia się najciekawszym tytułom, mającym szansę na znalezienie się w swoistym śląskim kanonie książkowym.

Mała Biblioteczka Śląska

Naukowe i dyplomowe prace o Górnym Śląsku

Grafika promująca stronę

Strona powstała z myślą, aby zebrać w jednym miejscu prace dyplomowe i naukowe, których tematyka dotyczy historii, kultury, społeczeństwa i gospodarki Górnego Śląska.

Publikowana jest na portalu Tuudi.net poświęconemu tematyce śląskiej.

Naukowe i dyplomowe prace o Górnym Śląsku

Kontakt

Stacja Biblioteka

41-709 Ruda Śląska, (Chebzie)

ul. Dworcowa 33

tel.: 32 24 20 586

e-mail: stacjabiblioteka@r-sl.pl

facebook